Taśma Listwa Led

Taśma LED z diodami SMD pochodzi z grupy elastycznych listew LED, jednak różni się od innych tj. posiada grubsze podłoże co wpływa na fakt, że taśma ma mniejsze opory i świeci jaśniej, równo na całej długości.
To źródło światła oparte o wydajne diody LED, znacznie ogranicza zużycie energii. Poza tym jest przyjazne dla środowiska. Charakteryzuje je również trwałość, diody mają długą żywotność. Po włączeniu listwy diody osiągają pełną jasność niemal natychmiast, nie mrugają, nie wytwarzają ogromnych ilości ciepła. w trakcie świecenia diody są chłodne więc można je stosować niemal wszędzie.

Montaż i zasady działania

Dzięki zastosowaniu dwustronnej taśmy samoprzylepnej montaż listwy jest bardzo prosty. Dzięki niej można doświetlić wszelkie powierzchnie zakrzywione, łuki, wykonać litery i  różne motywy reklamowe. Jej rozmiary i duża elastyczność dają  wielki komfort -można listwę stosować wszędzie, gdzie inne źródła światła nie mieszczą się. Aby zaczęła działać wystarczy podłączyć ją do zasilacza LED- zasilanie to 12V DC. Mogą zastąpić z wielkim sukcesem żarówki, świetlówki itp.

Zastosowanie

Jest to idealne oświetlenie do podświetlenia półek, regałów, blatów kuchennych i biurowych, schodów, schowków a także witryn, reklam. I TY możesz jeszcze wymyśleć inne możliwe zastosowanie
prezentowanej taśmy z diodami LED.

Taśma zwykła (zdjęcie po lewej) i taśma pokryta żelem (po prawej).

Do zasilania potrzebny jest zasilacz stabilizowany 230V AC na 12V DC. Kolor taśmy do wyboru

Taśma Listwa Led SMD Podwójna Jasność

200% jasności (600 diod na rolce 5m) w stosunku do standartowej taśmy LED. Na obrazku taśma zwykła (bez osłony). Dostępne są także taśmy pokryte żelem (wodoodporne) albo w specjalnej rurce PCV (wodoodporne).

Przykładowe kolory

Taśma Listwa Led SMD Poczwórna Jasność

Taśma poczwórnej jasności (1200 diod led na rolce 5m). Taśma wykonana na białym podłożu przez co jest mniej widoczna na białym suficie. Uwaga zasilanie 24 V !!!

Przykładowe kolory

Taśma Listwa Led SMD RGB W

Taśma RGB W pozwala na osiągnięcie praktycznie dowolnego koloru. Bez sterownika można osiągnąć bez problemu kolory podstawowe: czerwony, zielony i niebieski oraz biały, inne przez odpowiednie ich mieszanie. Ale pełnie możliwości daje dopiero użycie odpowiedniego sterownika. Przykładowo pokazany sterownik pozwala na uzyskanie 16 kolorów stałych plus kilku efektów przejścia, regulację jasności i szybkości efektów przejścia. Zmiany za pomocą pilota na podczerwień.

Przykładowe kolory

Taśma Listwa Led SMD Multicolor

W odróżnieniu od zwykłych taśm RGB świecących jednakowo na całej długości), tu każda dioda może świecić inaczej! Najbardziej niesamowita taśma LED (najbardziej rozbudowany model) każda dioda może świecić innym kolorem. Odcień i jasność jest sterowana osobnym procesorem. Dzięki temu można uzyskiwać niesamowite efekty płynących, zmieniających się barw, w różnych kombinacjach, jasnościach i prędkościach zmian. Wszystko to osiąga sie za pomocą dołączonego do zestawu sterownika. Posiada 83 gotowe, wbudowane programy, każdy program ma ponad 200 nastawów i 100 prędkości dla każdego efektu. Sterowanie jest możliwe zarówno z klawiszy jak i z radiowego pilota.

Przykładowe kolory

Przykładowe zastosowanie taśm LED SMD